Bir teşhis, yaralanma, cerrahi operasyon veya ağrılı durumlarda kişinin rahatsızlıklarının giderilmesi, günlük yaşam aktivitelerinin düzenlenmesi, fonksiyonel ve ağrısız bir yaşama kavuşulması, kalıcı sağlık durumunun elde edilmesi konusunda fizyoterapist tarafından zayıf ve güçlü taraflar belirlenerek kişiye özel planlanan yaralanma riski ortadan kaldırılarak uygulanan tedavi programıdır.

Rehabilitasyon uygulamaları kişiye özel planlanmış fizyoterapi programını içermektedir. Bu programın içeriğindeki ana tedavi parametresi egzersizdir. Danışanın yaralanmasına veya şikayetine uygun olarak elektroterapi uygulamaları, manuel terapi yaklaşımları, bantlama teknikleri ve EGZERSİZ planlaması yapılarak seans takibi yapılır. Kırık sonrası, protez gibi cerrahiler sonrası, ön çapraz bağ yaralanmaları gibi sporcu yaralanmalarında, kas-iskelet sistemi ağrılarında kişiye özel planladığımız bir programdır. Amaç fiziksel fonksiyonlarını geliştirmek, hareket kabiliyetlerini artırmak ve ağrılarıyla başa çıkmalarına yardımcı olmaktır.

Örnek olarak boyun ağrınız için doktorunuz fizik tedavi uygulaması önerdi. Biz uzman fizyoterapistler olarak bu fizik tedavi uygulamasını danışanla birebir, kanıta dayalı ve kişiye özel planlamaktayız. Bu tip bir durum yaşıyorsanız, rehabilitasyon uygulamaları için bize başvurabilirsiniz.

Not: Rehabilitasyon uygulamalarında seans sayısı ve takibine değerlendirme sonrası karar verilmektedir. Değerlendirme ve Danışmanlık hizmeti sırasında size uygun program ve pakete karar verip fiyat konusunda bilgilendiriyoruz.